Plantacja obsadzona jest w 90% odmianą BlueCrop , jest to odmiana wprowadzona do uprawy od 1952r. Rośnie silnie, pędy ma wzniesione, dochodzi do 2m wysokości, wytrzymała na mróz i suszę idealna na trudne warunki uprawowe nadaje się zarówno na gleby ciężkie jak i lekkie. Owocuje obficie. Owoce duże, jędrne, winnosłodkie, skórka mocno pokryta jasnoniebieskim nalotem, dojrzewa między lipcem a wrześniem, Odmiana uprawiana powszechnie, stanowi ok 50 % wszystkich nasadzeń krzewów borówki.

Pozostałe 10 % to odmiany Nelson, Duke, Bluegold, Briggitta są przeznaczone jako zapylacze, krzewy poprzez zapylenia różnoodmianowe wydają obfitszy plon.

Ekologiczna plantacja

euroliscOd początku swojego istnienia plantacja jest prowadzona zgodnie z wymaganiami stawianymi ekologicznej produkcji. Jako gospodarstwo starające się dołączyć do grona producentów ekologicznych przez parę lat dobrowolnie zgadzaliśmy się na badania gleby i owoców pod względem ich zasobności w poszczególne związki chemiczne. Od 2013 roku posiadamy certyfikat od jednostki certyfikującej, działającej z upoważnienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na terenie całego kraju.

Naszą strategią jest produkcja owoców jak najwyższej jakości. Rolnictwo ekologiczne polega na świadomym eliminowaniu chemii z produkcji rolnej. By móc maksymalnie wykorzystać walory przyrody temu celowi podporządkowany jest cały system przygotowania do zbiorów i do sprzedaży. Z uwagi na to, że przy uprawach nie jest stosowana żadna chemia, praca na plantacji rozpoczyna się parę miesięcy przed rozpoczęciem zbiorów i trwa jeszcze długo po ich zakończeniu.